Czy lekarz rodzinny może wystawić zwolnienie po złamaniu?

Witam, 12 pażdzernika złamałem w pracy paliczek bliższy kciuka lewego i miałem zakładane druty. 9 listopada na kontroli miałem wyciągane druty i dostałem skierowanie na rehabilitację, którą zaczynam od 3 stycznia. Zwolnienie lekarskie mam do 14 listopada. Lekarz ortopeda powiedział mi, że po kolejne zwolnienie lekarskie mogę udać się do lekarza rodzinnego. Czy lekarz rodzinny nie będzię robił problemów z wypisaniem zwolnienia? Czy mam na zwolnieniu lekarskim być aż do momentu zakończenia rehabilitacji? Dodam że pracuje w przemyśle metalowym na tokarkach cnc i automatach tokarskich.

O możliwości podjęcia pracy powinien decydować ortopeda który Pana badał.
LR może przedłużyć ciągłość zwolnienia na podstawie pełnej dokumentacji ortopedycznej, ale nie jest to jego obowiązek. Nie prowadzi on diagnostyki i leczenia pacjenta.