Czy lekarz rodzinny może zdiagnozować lęk szkolny u dziecka?

czy lekarz rodzinny ma uprawnienie by zdiagnozować i wystawić zaświadczenie, że dziecko ma lęk szkolny?

W podobnej sytuacji najprawdopodobniej zachęci do podjęcia konsultacji z psychologiem rodzinnym. Może skierować do odpowiedniego specjalisty także w ramach kontraktu z NFZ. Szczególnie, że samo zdiagnozowanie fobii szkolnej nie jest końcem, ale początkiem drogi.