Czy leki antydepresyjne maja wpływ na wynik testu ciążowego?

Czy leki antydepresyjne maja wpływ na wynik testu ciążowego? Od prawie tygodnia przyjmuję codziennie (do tej 6x 5mg - pół tabletki) leku antydepresyjnego, dokładnie elicea. Pytanie, czy ten lek może jakoś wpłynąć na test ciążowy z moczu? A jeśli tak, to czy ma również wpływ na wynik poziomu hCG w krwi? Test przed rozpoczęciem zażywania leku był negatywny, po 8 dniach w tym 6 dniach stosowania elicea jest pozytywny. Czy lek mógł wpłynąć na wynik testu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie ma takiego wpływu proszę jak najszybciej oznaczyć poziom beta hcg i udac się do lekarza ginekologa