Czy leki antydepresyjne mogą być przeciwwskazaniem do operacji skoliozy?

Czy leki antydepresyjne moga byc przeciwskazaniem do operacji skoliozy. Etalopram biore od roku. Za 2 miesiace mam planowana operacje. Pytanie czy odstawic leki czy nie beda kolidowac ze znieczuleniem ogolnym? Ortopeda mi powiedzial, ze depresja jest wzglednym przeciwskazaniem do operacji. Generalnie to leki dostalam zeby sie wyciszyc, nie radzilam sobie z nerwami. Teraz przed operacja nie wyobrazam sobie ich nie brac a z drogiej strony jesli mialy by sie przyczynic do odwolania operacji to juz wole nic nie brac.

Szanowna Pani, nie ma konieczności odstawienia leku, zapewne będzie musiała pominąć Pani jedną dawkę w dniu zabiegu, jednakże o tym zadecyduje anestezjolog. Pozdrawiam serdecznie