Czy leki do inhalacji są w stanie wyleczyć zapalenie?

moje dziecko ma zapalenie oskrzeli. Pediatra nie przepisał antybiotyku (około 2,5 tyg temu zażywała Augmentin na zapalenie ucha), lecz inhalacje z nebulizatora: Berodual, Nebbud. Dodatkowo cały czas ma zielony katar (nasilił się po inhalacjach). Moje pytanie jest takie: czy leki do inhalacji (sterydy) są w stanie wyleczyć zapalenie i czy nie wyrządzą duzych szkód w organizmie? Nadmienię, że córka nie gorączkuje. Czy mniejszym złem teraz są sterydy czy antybiotyk? Hanna

Renata GrzechociĹska

Witam.
Leki stosowane w inhalacjach mają za zadanie rozszerzyć oskrzela i ułatwić oddychanie. W zapaleniu oskrzeli nie ma wskazań do zastosowania antybiotyku, pojawiają się w momencie wystąpienia gorączki, przyspieszonego bicia serca, przyspieszenia oddechu i zmian osłuchowych.
Pozdrawiam