Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lęki i smutek może być spowodowany nerwicą?

Od jakiegos czasu borykam sie z dziwnymi lekami i smutkiem, mam mocne wahania nastroju i zastanawiam sie czy jest to wina hormonow czy depresja/nerwica poniewaz w dziecinstwie przezylam rozwod rodzicow, jestem infrowertyczka, ktora duzo sie stresuje, ma stresujaca prace i duzo w sobie dusi. Jestem mloda, od kiedy zaczelam pracowac w obecnej pracy nasilily mi sie leki, niesmialosc, nerwy, problemy z snem, kiedys trzesly mi sie rece i pocilam sie szybko ale, zauwazylam ze to sie w miare unormowalo. Czy to moze miec podloze nerwicy?
KOBIETA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Witam, wszystko co Pani opisuje, wskazuje, że potrzebuje Pani pomocy. Musi być Pani bardzo ciężko doświadczać tak dużego napięcia, które daje opisane objawy. Powinna Pani jak najszybciej skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
0

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na objawy nerwicowe i są wskazaniem do bezpośredniej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i (komplementarnego) leczenia (w ramach NFZ-tu, bez skierowania albo prywatnie).

Jeśli miałaby pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności oraz zwyczajnej, codziennej pomyślności Pani życzę, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam Panią, Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie. Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe, Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń. Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani jak najprędzej rozpoczęła psychoterapię, gdyż objawy mogą się nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego. Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu, i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii. Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz, psycholog, konsultacje@psycholog24online.pl http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy