Czy leki Ketotifen WZF, Pramolan i Citotrop osłabiają skuteczność plastrów Evra?

Witam. Stosuje plastry Evra, w ostatnim czasie łykam zapisane leki przez lekarza, tj: Ketotifen WZF, Pramolan i Citotrop, czy one mają jakiś wpływ na antykoncepcje? Czy powinnam dodatkowo się zabezpieczać? Dzisiaj w śluzie zauważyłam małą domieszkę krwi (niewielką), a do odklejenia plastra i tygodnia przerwy mam jeszcze dwa dni, więc zastanawiam się czy wszystko w porządku.

Aleksander Ropielewski

Kombinacja powyższych leków nie powinna miec wpływu na skuteczność antykoncepcyjnego dziąłania plastrów Evra.