Czy leki, które przyjmowała babcia mogły jej zaszkodzić?

Panie Doktorze, moja babcia przez 6 lat była leczona na chorobę Alzheimera, a teraz okazało się, że to demencja starcza. Czy leki, które przyjmowała babcia mogły jej zaszkodzić? Lekarz babci przyznał się do błędu i powiedział, że leki, które przyjmowała nie mogły jej zaszkodzić. Czy to prawda?

Witam,

generalnie zgadzam się z opinią, iż nawet jeśli babcia przyjmowała leki na chorobę Alzheimera w istocie jej nie posiadając, leczenie raczej nie zaszkodziło. Najczęstsze działania niepożądane ze strony tych leków to zaostrzenie istniejącej choroby wrzodowej, nasilenie zaburzeń rytmu serca (przy wyjściowej niemiarowości) oraz nasilenie istniejącej padaczki.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl