Czy lęki mogą prowadzić do udaru?

Witam czy zaburzenia lękowe mogą doprowadzić do udaru zawału, czy też ablacji i krioablacji mimo stosowania leków od psychiatry?przeczytałem artykuł że ktoś miał problemy psychologiczne przez tyle lat i kardiolog kazał zrobić ablacje a później krioablacje.. Ale nic nie napisał czy leczy się u psychiatry...ja stosuje leki ale mam napięcie w głowie i trochę się martwię....

Dzień dobry, to co Pan napisał nie za bardzo trzyma się kupy.
Po pierwsze ablacja i krioablacja to metody leczenie migotania
przedsionków serca. Czy ma Pan migotanie ? Jeżeli tak to trzeba pójść z tym do kardiologa.
Migotanie może być także objawem nerwicy lękowe wtedy trzeba leczyć to psychoterapeutycznie lub hipnoterapeutycznie.
Na ogół zaburzeń lękowych nie powinno się leczyć psychiatryczne tylko psychoterapeutycznie, eventualnie wspólnie.
Zaburzenia lękowe nie powoduję udarów. Pozdrawiam