Czy leki mogą wywołać lęki napadowe?

Lecze się na depresję z fobia społeczna różnymi lekami m.in.ssri już kilka lat.mam też psychoterapię,ale póki nie brałam leków,to nie miałam takich myśli samobojczych,ogromnych napadów płaczu i niepokoju nie wiadomo przed czym.czy leki mogą wywołać kolejne choroby,pojawił się lęk napadowy?

Myślę że powinna Pani skonsultować tą sprawę że swoim lekarzem, gdyż on zna dawkowanie i pani konkretną historię choroby. Leki mogą wywoływać różnego rodzaju skutki uboczne

Dzień Dobry Pani,

Tak, jak sama Pani zauważyła, leki prawdopodobnie nie służą Pani.
Jest Pani w procesie terapeutycznym, a terapia pomoże dotrzeć do przyczyn Pani lęków.

Zachęcam Panią do dalszej kontynuacji psychoterapii.

Życzę Pani radości,
Irena Mielnik-Madej