Czy leki na cholesterol mogą powodować cukrzycę?

Mam 256 mg/dl cholesterolu całkowitego i trijglicerydy 271 mg/dl. Czy może to być od leków: 2 lata zażywania kwetiapiny xr 300 mg, pół roku paroksetyny obecnie 60mg, mianseryny 30 mg, sulpirydu 100mg? Dużej ilości kawy zalewanej wrzątkiem z dużą ilością cukru? Czy może być przyczyną także mało ruchu, czy np. 1 godzina ruchu na dobę by mogła pomóc? Czy może by pomógł tran w tabletkach, margaryna z składnikami zmniejszającymi cholesterol? Czy tak zły cholesterol i triglicerydy może powodować problemy z wątrobą i zaburzenia koncentracji? Czy triglicerydy leczy się lekami, czy wystarczą leki na zły cholesterol? Czy leki na zły cholesterol mogą spowodować cukrzycę zarówno u młodego jak i starszego człowieka?

Niestety te leki mogą i sprzyjają rozwojowi zaburzeń lipidowych. Po odstawieniu parametry mogą się nieco polepszyć, ale generalnie włącza się leczenie odpowiednimi lekami. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.