Czy leki na grzybicę wpływają na nasienie?

Jestem w trakcie.leczenia grzybicy pochwy, mam globulki robione dlatego nie znam ich nazwy.są przeznaczone.dla kobiet w ciąży. Można przy nich współżyć. Mam pytanie czy one.mogą.jakoś wplynac.na nasienie starając.się o dziecko? Kiedy je apliowac przed czy po stosunku?

Witam! Jeżeli globułki przeznaczone są dla kobiet w ciąży, nie powinny wpłynąć na jakość nasienia i ewentualną rozwijającą się ciążę. Jeśli chodzi zaś o ich aplikację, to nie powinna ona miejsce ani bezpośrednio przed ani po stosunku. Globułki najlepiej zakładać o stałych, określonych porach, np. na noc, tak aby substancje czynne w nich zawarte miały czas się wchłonąć.