Czy leki na łuszczycę zaszkodzą ciąży?

Witam, moje pytanie jest takie - brałem metex na łuszczycę w zastrzykach, przyjąłem okolo 10-12 zastrzyków jeden co tydzień o chyba najniższej dawce, poprawiło mi sie i odstawiłem ten lek, minęły 3 miesiące od ostatniego zastrzyku, współczułem ze swoją dziewczyną bez zabezpieczeń a wiem ze ten lek może powodować jakies komplikacje jeśli by doszło do ciąży, moje pytanie jest takie czy 3 miesiące to jest bezpieczny okres do współżycia? Jaka jest szansa jesli by doszło do ciąży ze coś będzie nie tak? Z góry dziękuję za odpowiedź , pozdrawiam :)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie niebezpieczeństwo istnieje w przypadku, gdy to kobieta przyjmuje ten lek. W przypadku przyjmowania go przez mężczyzn takie niebezpieczeństwo nie jest obserwowane.