Czy leki na nadciśnienie mogą spowalniać utratę wagi?

Dobry wieczór. Mam 32 lata i biorę leki na nadciśnienie lokren 20.Od czterech miesięcy ćwiczę na stepperze po pół godziny żeby wysmuklić nogi, lecz widzę że nogi praktycznie w ogóle nie zeszczuplaly A wręcz są opuchnięte. Co jest powodem że nie mogę odchudzić nóg? Przyznam że nie stosuję żadnej diety i pije mało wody.Czy leki na nadciśnienie chamują możliwość schudnięcia? Ważę 57 kg i mam 164 wzrostu.

trudno jest odchudzić tylko jedną część ciała. Z pewnoscią zmienia się kształt kiedy wypracowuja się mięśnie, ale trudno o efekt wyszczuplenia.
Pani waga jest prawidłowa
Za to opuchlizna jest niepokojąca.
Z domowych sposobów mogłabym polecic herbatke z pokrzyw oraz natkę pietruszki "do wszystkiego" , ale warto też skorzytać z usług dietetyka (;-) ) i przegladnąć dietę. Czasem niewielka zmiana (nie koniecznie zmniejszenie ilości jedzenia) potrafi dać bardzo dobre rezultaty