Czy leki na nadczynność tarczycy mogą powodować puchnięcie nóg?

Mam duza nadczynnosć tarczycy, dostałam Metinzol 5 mg 3x 1 tab ,czy jest mozliwe ze po wdrozeniu tego leku moga puchnąć mi nogi?Zauwazyłam ze własnie od momentu zażywania puchną i bola bardzo stopy i nogi

Lek. Paweł Szadkowski

Obrzęk kończyn dolnych nie jest charakterystycznym działaniem niepożądanym ww. leku. Objawy mogą wynikać z choroby podstawowej lub innej choroby towarzyszącej. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego lub lekarza pierwszego kontaktu.