Czy leki na prostatę wpływają na libido?

witam mam poniżej 30 lat i od paru dni jestem niestety zmuszony do brania leków na prostatę i mam związku z tym kilka pytań: Dlaczego leki te zmniejszają ilość testosteronu i dlaczego można się o tym dowiedzieć wszędzie tylko nie z ulotki leku. oraz czy jest możliwe że wpłynęły one na libido, ponieważ po paru dniach od rozpoczęcia ich zażywania wyraźnie wzrósł u mnie popęd seksualny. zażywam prostamol uno

Lek. Artur Jeliński Urolog

Prostamol uno nie powinien wplynac na libido ,nie zmiejsza testeosteronu( testosteron spada po finasterydach,0

Witam, błędem firmy byłoby pisać, że lek Prostamol-uno obniża stężenie testosteronu, bo NIE obniża. Również nie wpływa na libido - tak więc Pańskie informacje są błędne, a obawy nieuzasadnione. Pozdrawiam RH