Czy leki na refluks wpływają na popęd seksualny?

Witam.Od ponad pół roku leczę się na refluks.Obecnie zażywam;Nolpaza,Debridat,Gastrotuss,Sulpiryd.To właśnie o ten ostatni lek mam pytanie.Od czasu leczenia mam prawie zerową ochotę na sex,problemy w osiągnięciu erekcji. Wyczytałem,że to wina Sulpirydu.Chciałem zapytać,czy po odstawieniu tego leku sprawność wraca do normy ? (Obecnie nie biorę leku od od 2tyg i widzę minimalną poprawę) Czy pozostałe leki też mają jakiś wpływ na sprawność sexualną.Potrzebna jest wizyta u sexuologa ?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie, podstawowym ubocznym działaniem leków antyrefluksowych jest spadek libido (szczególnie Sulpiryd = ale tez inne które Pan zażywa). Reakcje uboczne się sumują.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.

Witam,
Z mojej praktyki wynika, iż u chorych z chorobą refluksową dobre efekty daje wspomaganie leczenia za pomocą dietoterapii. W wielu przypadkach zastosowanie diety lekkostrawnej z wykluczeniem produktów pobudzających wydzielanie soku żołądkowego powoduje po pewnym czasie zmniejszanie dawek leków, a nawet całkowite ich odstawienie, co może wpłynąć również na wzrost komfortu życia i powrót sprawności seksualnej. Życzę zdrowia i pozdrawiam, Anna.