Czy lęki nocne da się wyleczyć?

Jestem 20 letnia kobieta. Cierpie na leki nocne, mniej wiecej co miesiac zdarzaja sie ataki. Wiem o nich tylko z relacji mojego partnera gdyz ja ich wogole nie pamietam. Jest to dosc krepujace i bardzo ciezkie. Chcialabym z tym isc do lekarza lekarza jednak nie wiem za bardzo do jakiego. Czy moge z tym isc do lekarza rodzinnego? Co mu powiedziec? Czy da sie to wyleczyc?

Witam, radziłbym udać się do doświadczonego psychoterapeuty.
Z pewnością znajdzie on sposób aby Pani pomóc.
Ewentualnie może Pani zasięgnąć konsultacji online przez Skype także u mnie. Pozdrawiam
zapraszam.

Witam,

proponowałbym udać się na wizytę do psychiatry (nie potrzebne jest skierowanie). Istnieją skuteczne sposoby na leczenie lęków nocnych- niemniej do ustalenia diagnozy konieczne byłoby zebranie pełnego wywiadu i badanie psychiatryczne.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet

Witam Panią
Najczęściej poprawę zauważa się w trzecim a nawet w czwartym
tygodniu leczenia.
Kwestię doboru i dawkowania leków powinna Pani jednak
skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby i posiada stosowną
wiedzę na temat przepisywanych leków.
Zaburzeń nerwicowych, lękowych nie można wyleczyć samymi
środkami farmakologicznymi.
Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem psychoterapii
w proces leczenia.
Farmakologia bowiem jest leczeniem objawowym.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń
lękowych, ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl