Czy leki przeciwdepresyjne są skuteczne? Ile trzeba czasu, by zaczęły działać?

Witam! Po odpowiedzi, którą od was otrzymałam, postanowiłam skorzystać z waszej podpowiedzi i udałam się do lekarza psychiatry, lekarz stwierdził u mnie nerwicę z objawami depresji, przepisał leki przeciwdepresyjne, które zażywam. Chciałabym się dowiedzieć czy takie leki są naprawdę skuteczne, ponieważ boję się, że mimo ich stosowania nie pomogą mi - lekarz poinformował mnie, że trochę czasu minie zanim one zaczną działać, ale mimo zapewnień nadal mam obawy, że nic z tego leczenia nie będzie. Proszę rozwiać moje wątpliwości. Pozdrawiam!
ponad rok temu

Witam,

Cieszę się, że zdecydowałaś się na wizytę u specjalisty. Nadal jestem zdania, że powinnaś mu zaufać do końca. Wszystko, co usłyszałaś od psychiatry o lekach przeciwdepresyjnych to prawda. Pełne ich działanie widoczne jest dopiero po kilku tygodniach (w zależności od dawki). Poprawiają one również samopoczucie, gdyż większość z nich to inhibitory wychwytu wtórnego gł. serotoniny, która odpowiada za nasz stan psychiczny.
Wierzę, że zastosowane leczenie sprawi, że odzyskasz radość życia i twórczy spokój.

Powodzenia i pozdrawiam