Czy leki przeciwdepresyjne SSRI mogą spowodować skutki uboczne?

Chciałbym zapytać czy leki przeciwdepresyjne SSRI mogą spowodowac jakieś skutki uboczne zagrażające życiu? Na ulotce sertraliny pisze o zawale serca, na ulotce escitalopramu ze moze wydłuzać odstęp qt w zapisie ekg. Została mi przepisana paroksetyna, mała dawka (1/4 tabletki) spowolniła mi tętno do 57 uderzeń na minutę, normalnie mam 65-70. Wystraszyłem się tego i nie wiem czy to jest powód do odstawienia leku? Ciężko jest brać lek gdy ciągle jest strach ze moze się po nim coś stać

Renata GrzechociĹska

Jak każdy lek tak i te mają swoje działania niepożądane. Jeśli obniżeniu pulsu nie towarzyszą omdlenia, zasłabnięcia, złe samopoczucie, nie ma potrzeby aby go zmieniać. W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów proszę zgłosić się do lekarza.