Czy leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI są bezpieczne?

Witam. Czy leki przeciwdepresyjne ssri są lekami bezpiecznymi ?,chodzi mi o to czy np stosująca dany lek ssri np przez rok czasu może np spowodować jakąś chorobę ? np może wywołać nieodwracalne zaburzenia hormonalne albo np jakieś choroby mózgu jak alzheimer i inne choroby tego typu?. Pozdrawiam i proszę pomoc lekarską.

Lek. Tomasz Budlewski

Każde leczenie może powodować działania niepożądane, są one różne dla różnych preparatów. Zawsze wszystkie możliwe skutki są opisane w ulotce danego leku. Proponuję podać dokładną nazwę lub zapoznać się z ulotką i udać się do lekarza proponującego powyższe leczenie.