Czy leki przeciwko nadciśnieniu należy stosować do końca życia?

Witam, Mam pytanie stricte farmakologiczne. Czy jeśli rozpoczęło się kurację lekami przeciwko nadciśnieniu oznacza to, że już zawsze trzeba będzie je przyjmować? Mimo względnego unormowania? Czy może tylko w przypadku skoków ciśnienia? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, ponieważ chodzi tu o moją mamę, której obecnie zaszkodził lek od ciśnienia, spowodował ogromne zmęczenie, osłabienie, skoki tętna, etc. Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Zwykle terapia nadciśnienie jest terapia przewlekłą na całe życie. Nie ma natomiast powodu do obaw ponieważ na rynku dostępne jest wiele preparatów i na pewno znajdzie Pani bezpieczny dla mamy.