Czy leki psychiatryczne mają wpływ na pamięć i koncentrację?

Czy leki psychiatryczne mają wpływ na pamięć i koncentrację? Mam wrażenie, że tak bo biorę już kolejny rok je i przytyłem, teraz od nowego leku pojawił się ślinotok.Dziękuje za pomoc.

Witam,

pytanie jest zbyt ogólne, by można na nie precyzyjnie odpowiedzieć. Część leków mogą niekorzystnie wpływać na pamięć i koncentrację, część nie ma wpływu lub może przynieść nawet pozytywny rezultat. Zależne jest to zarówno od rodzaju zażywanych leków jak i ich dawek.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl