Czy leki psychotropowe są skuteczne?

Witam. Bardzo dreczy mnie pytanie czy aby psychotropy pomagaja? Od roku czasu borykam sie z objawami takimi jak: podwojne widzenie, mroczki przed oczami, przyspieszona akcja serca. Po dłuższym czasie chodzenia i szukania dlaczego tak sie dzieje. Dowiedziałam się że choruje na nerwicę tak powiedziała mi pani psychiatra stąd moje pytanie czy jak zacznę brać psychotropy będą jakieś skutki?

Wśród zaburzeń nerwicowych wyróżniamy: zaburzenia lękowe w postaci fobii, inne zaburzenia lękowe ( w tym w postaci fobii), zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (dawniej nerwica natręctw), reakcje na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia dysocjacyjne (konwersyjne) oraz zaburzenia występujące pod postacią somatyczną.
Podstawową metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia, jednak często wymaga ona okresowego wsparcia farmakologicznego, w celu złagodzenia niektórych objawów. Należy wiedzieć, że same tylko leki nie są w stanie wyleczyć nerwicy.

Witam Panią
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to faktycznie Pani
dolegliwości mogą wynikać z zaburzeń nerwicowych.
Przyczyną nerwicy są zarówno czynniki biologiczne, jak też,
a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne
oraz środowiskowe.
Zatem trudno je wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.
Jeżeli dolegliwości są wyjątkowo uciążliwe i utrudniają
normalne funkcjonowanie, można stosować leki psychotropowe
lub antydepresanty.
Powinna Pani wiedzieć, że leczenie farmakologiczne jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Jednak nerwica jest w pełni uleczalna na drodze
odpowiednio dopasowanej terapii.
Żeby wyleczyć zaburzenia nerwicowe, należy poznać
dokładnie naturę Pani problemu, dotrzeć do jego źródła
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl