Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy leki SSRI mogą wywołać trwałe zaburzenia seksualne?

Witam Czy leki SSRI mogą wywołać trwałe zaburzenia seksualne ? Tak jest napisane na angielskiej wikipedii i przestrzegał mnie o tym lekarz rodzinny. Jednak psychiatra który przepisał lek powiedział, że to niemożliwe. Komu wierzyć ? Cierpie na fobie społeczną i potrzebuje coś z tym zrobić jednak ryzyko trwałych skutków ubocznych dyskwalifikuje w moich oczach to leczenie. Boje się wziąć tabletki. Nie wiem czy nie lepiej zdecydować się na psychologa czy może jest inna alternatywa, czy przesadzam
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 2 miesiące temu

Współchorobowość w depresji

Witam!
Doniesienia są o przemijających zaburzeniach. Osobiście nie spotkałem się z trwałymi zaburzeniami tej sfery. Jeżeli problem budzi aż tak wielki niepokój, to zawsze można skorzystać z leków, które tego typu objawów nie dają, lub z innych form leczenia niefarmakologicznego.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

umów wizytę 0

Dzień Dobry Panu,

Farmakoterapia może być przyczyną zaburzeń w sferze seksualnej, jako wynik uboczny jej stosowania.
Dlatego zachęcam Pana mocno do podjęcia terapii rozwojowej psychologicznej.

Z przesłaniem dla Pana pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety