Czy leki sterydowe mogą mieć wpływ na zmianę rysów twarzy?

Czy leki sterydowe (np. metypred) mogę mieć wpływ na zmianę rysów twarzy? Słyszałam o pojawiających się obrzękach , ale czy mogę zmienić rysy w jakiś inny sposób , jeśli tak to czy twarz powraca do normy po odstawieniu leku , czy jest to trwały efekt?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może nastąpić odkładanie tkanki tłuszczowej na twarzy co ogólnie określa się jako twarz jak "księżyc w pełni". Po zakończeniu leczenie, po pewnym czasie sądzę, że zmiany stopniowo będą się wycofywać.