Czy leki Trittico i Citaxin mogą podnosić ciśnienie?

Czy leki Trittico( raz dziennie 1/3 tabletki 75mg) oraz citaxin (1×20 mg) mogą podnosić ciśnienie tętnicze? Biorę od 16 dni, a takze od kilku miesiecy bibloc 2,5 mg i do tej pory mialam ciśnienie ok 120-130/80 a teraz prawie 140/90. Waga 60 kg , wzrost 160. Wiek 34 lata, wyniki wszystkich badań zleconych przez kardiologow i neurologow (kilku) wszystkie w normie. Bardzo obfita rodzinna historia nadcisnienia po obojgu rodzicach.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy ma Pani jeszcze jakieś dodatkowe objawy? Być może warto byłoby założyć aparat do 24-godzinnego monitorowania ciśnienia tętniczego. Proszę udać się do kardiologa.