Czy leki wspomagające odporność są skuteczne?

Dzień dobry. W związku z okresem jesiennym mam pytanie o specyfiki typu rutinoscorbin, ritinacea, cerutin, itp. Czy one rzeczywiście stymulują odporność czy jest to bardziej efekt placebo? Warto w ten sposób się wspomagać? Oprócz nadciśnienia i refluksu jestem zdrowy. Staram się jeść zdrowo. Dziękuję za komentarz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Badania naukowe nie potwierdzają ich skuteczności, polecam bardziej zdrowa dietę, regularna aktywnosc fizyczna, odrzucenie używek, a z suplementów witaminę D ewentualnie tran.
Pozdrawiam