Czy leki wystarczą w leczeniu fobii społecznej?

Witam cierpie na fobie spoleczna , czy leki wystarcza aby sie wyleczyc tylko i czy jest to mozliwe ?

Farmakoterapia może skutecznie uwalniać od objawów fobii społecznej, z tym że u części pacjentów po odstawieniu leków objawy nawracają. Psychoterapia jest bardziej wymagająca metoda leczenia, jednak jej wyniki zwykle są trwalsze.

Dzień dobry,

Najlepiej jak znajdzie Pan w swojej okolicy psychoterapeutę i podejmie się i takiej metody leczenia. Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie.