Czy leki z ichtiolem, kwasami azelainowymi pomogą na trądzik różowaty?

dzien dobry, Mam problem z trądzikiem rozowatym i stosowalem rozne masci i kremy z aptek. Niewiele pomaga. Chcialbym sprobowac zamowic przez internet zestaw lekow, o ktorych czytalem na forach. Leki zawieraja: ichtiol, rozne ekstrakty, kwas azelainowy czy betaine. Na ich stronie o Acnerose wyglada to zachecajaco, opisuja te skladniki jako wspomagajace walke z tradzikeim. Ale ja wiem, ze duzo kosemtykow nie pomagalo. Prosze o opinie eksperta, czy te kosmetyki z takim skladem pomoga mi na tradzik rozowaty? Pozdrawiam, Adam.

Dzień dobry,

W mojej ocenie zamiast wydawać pieniądze na testowanie różnych cudownych specyfików warto zainwestować w zabiegi laserowe. Żaden krem, maść itp nie ma możliwości dotarcia do rozszerzonych naczyń krwionośnych i ich zamknięcia. Polecam serię zabiegów laserem KTP (np. laserem Gemini). Do tego obowiązkowo pielęgnacja domowa (preparaty dedykowane cerze naczyniowej) i koniecznie ochrona przeciwsłoneczna stosowana każdego dnia.

Pozdrawiam serdecznie.