Czy leki Zopiclon i Tavor są na sen?

Witam. Mam ważne pytanie. Mieszkam w Niemczech I nie bardzo rozumiem terminy,słownictwo lekarzy. Psychiatra przepisał mi leki Zopiklon i Tavor Czy dobrze zrozumiałem ze są to leki dla mnie na uspokojenie I żebym sypiał normalnie? Niestety, w ostatnim okresie budzę się w nocy kilkukrotnie i o 3 rano potrafię pić już kawę. Chodzi mi dokładnie o Zopiclon 1,0 Tavor 7,5. Czy Zopiklon i Tavor to leki nasenne, które pomogą mi w uregulowaniu mojego rytmu dobowego i pomogą w walce z bezsennością czy jednak służą one do czegoś innego? Nie jestem w stanie sam tego wszystkiego zrozumieć. Bardzo bym chciał już zacząć spać normalnie, strasznie mnie to męczy... Chciałbym jeszcze dopytać czy Zopiclon to lek, który może powodować jakieś negatywne efekty uboczne? Czy raczej nie ma takiego ryzyka? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam

Tavor (Larazepam) jest lekiem uspokajająco-nasennym z grupy benzodiazepin, natomiast Zopiklon jest lekiem przede wszystkim nowszym (pochodna cyklopirolonu) o działaniu głównie nasennym i w mniejszym stopniu uspokajającym. Są jednak miedzy nimi zasadnicze różnice. Lorazepam jest lekiem starszej generacji i o dużym potencjale uzależniającym, dlatego powinien być stosowany okazjonalnie i jak najrzadziej. Zopiklon jest bardziej bezpieczny, ale zarówno on stosowany regularnie może prowadzić do uzależnienia i powinien być stosowany maksymalnie przez 4-6 tygodni. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem problemów ze snem jest podjęcie psychoterapii.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski

Witam Pana Serdecznie,

Ponieważ są u Pana trudności z pełnym i regenerującym snem, lekarz przepisał Panu leki z grupy uspokajająco- nasennych.

Z mojej strony zachęcam Pana do zażywania naturalnej i rekomendowanej melatoniny, dostępnej w aptece.

Myślę, że warto byłoby rozważyć podjęcie terapii, która nie daje skutków ubocznych.
Terapia pomogłaby Panu dotrzeć do przyczyny Pana objawów.

Życzę Panu wartościowego snu,
Irena Mielnik-Madej