Czy leki zostały dobrane prawidłowo?

Czy leki są dobrze dobrane do mojej choroby? Stwierdzono u mnie F,41 i F, 60 i mam skłonności do depresji. Lekarz psychiatra przepisał mi asertin , teraz biorę 150 mg na dobę. Psychiatra powiedziała mi że to lek pomocniczy w psychoterapii, na którą mnie wysłała. Byłem u pana psychologa sześć razy i najważniejszą rzecz jaką usłyszałem, to że mam sie cieszyć ładną pogodą. Nadal czyje sie podle. Czytałem też że niski poziom serotoiny nie ma nic wspólnego z depresją. Czy naprawdę nie ma lepszych leków na poprawieniu mojego samopoczucia. O kolejnych psychoterapii nie ma mowy, to już wole włączyć tv, taki sam efekt. moich nie da się rozwiązać, mogę sie tylko pogodzić albo zapomnieć.

Dzień dobry!

Wobec wymienionych przez Pana zaburzeń właściwą drogą jest właśnie psychoterapia i leczenie farmakologiczne.
O tym, jak odczuwa Pan działanie leków, należy rozmawiać z prowadzącym lekarzem psychiatrą. To pozwala na zracjonalizowanie oczekiwań - np. po jakim czasie efekty działania leków powinny być odczuwalne, - ale też na zmianę dawki czy rodzaju leku.
Polecam też kontynuację psychoterapii. Jeśli kilka pierwszych spotkań konsultacyjnych nie spełniło Pana oczekiwań, warto rozmawiać o tym z terapeutą... lub zmienić go na innego. Przede wszystkim warto uwierzyć, że naprawdę może to poprawić Pana sytuację.

Pozdrawiam!