Czy lepiej będzie usunąć jajnik w całości?

Mam 65 lat. W prawym jajniku 2 pęcherzyki, większy 30x15 mam. Czy lepiej będzie usunąć jajnik w całości? Drugi jest czysty. A może oba? Czy da się laparoskopowo? Dziękuję!

Dobry wieczór,
to lekarz kwalifikujący do operacji zadecyduje o rodzaju i zakresie operacji. Istotne biedzie badanie obrazowe narządu rodnego, badania krwi /ew. markery /, Pani kondycja zdrowia, waga, choroby współistniejące, możliwości operacyjne. Przed operacją lekarz podejmie decyzję wraz z Panią o operacji, tak aby była jak najmniej obciążająca z racji Pani wieku i stanu zdrowia.