Czy lepiej najpierw wyleczyć zmiany trądzikowe?

Czy jeśli co jakiś czas wyskakują mi krostki (np. raz w tygodniu) i ropne pryszcze (raz na 2 tyg) to oznacza, że mam trądzik aktywny? Czy w takim przypadku mogę skorzystać z takich zabiegów jak peeling albo laser frakcyjny, czy lepiej najpierw wyleczyć zmiany trądzikowe?

Jest to trądzik aktywny i można w tym przypadku zastosować peelingi chemiczne - jeśli są odpowiednio dobrane, to są wręcz wskazane w aktywnych zmianach zapalnych, ponieważ je leczą i być może to wystarczy do opanowania trądziku. Jeśli chodzi o inne zabiegi to lepiej byłoby najpierw wyleczyć trądzik (leki doustne, maści przepisane przez dermatologa).

Są różne schematy leczenia, w zależności od stopnia nasilenia zmian trądzikowych - nie ma jednego złotego środka. Niezbędna jest konsultacja lekarska, dokładny wywiad, czasem dodatkowe badania i wówczas lekarz dobiera odpowiedni plan leczenia. Żeby leczenia było skuteczne musi być prowadzone systematycznie przez dłuższy okres czasu.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl