Czy lepiej napisać list to, co się czuje, podziękować za wszystko i zakończyć kontakt?

witam, przez prawie 4 miesiące zabiegałem o względy pewnej dziewczyny (jesteśmy rówieśnikami). Większość z tego czasu były rozmowami, do spotkania doszło 3 krotnie. Międzyczasie pojawił się inny facet, który polubił zdjęcie na portalu facebook i poprosił o spotkanie. Pisaliśmy nadal, aż do ostatniej soboty podczas której napisała mi, że ma chłopaka (na początku naszej znajomości nie miała). Chciałbym wyznać jej uczucia, lecz w tej sytuacji nie ma to chyba sensu skoro ona ma już innego. Czy lepiej napisać list to co się czuje, podziękować za wszystko i zakończyć kontakt? czy pozostać po prostu znajomymi?

Witam,
zalecana jest konsultacja psychologiczna, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem.
Pozdrawiam serdecznie