Czy lepiej nie brać clonazepamu?

Witam.Mam pytanie odnośnie clonazepamu. Czy on jest taki straszny ze lepiej go nie brać? Neurolog mi przepisal ten lek na ataki paniki i lęki i wgl ich nie mam. czuje się bardzo dobrze tylko trochę jestem senny. boje się jakie będą syndromy odstawienia. Czy ten lek tak bardzo uzależnia? Proszę o odpowiedź

Dzień Dobry Panu,

Jest to farmaceutyk z grupy uzależniających.
Zachęcałabym Pana do rozważenia podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która nie powoduje efektów ubocznych.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel 502 749 605