Czy lepsza jest operacja żylaków czy usuwanie laserowe?

Dobry Wieczór Mój mąż ma ogromne żylaki i nie chce ich leczyć. Na oby dwóch nogach. Brał diosminex forte było lepiej ale do czasu. Moje pytanie brzmi czy lepsza jest operacja czy usuwanie laserowe?

Witam serdecznie, metodą laserową zamykamy niewydolne pnie żył odpiszczelowych i odstrzałkowych, a nie żylaki. Jeżeli po laserowym usunięciu takiego źródła refluksu żylnego żylaki będą się obkurczać - wyczekujemy kilka miesięcy, jeżeli efekt jest niezadowalający - wykonujemy uzupełniającą skleroterapię piankową. Metoda laserowa EVLT to jedyna pozwalająca wykonać zabieg jednocześnie na obu nogach. Metodą małoinwazyjną, która pozwala zlikwidować źródło żylaków i same żylaki w czasie jednego zabiegu jest SVS - ablacja parą wodną. Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog