Czy Letrox może powodować nadwagę?

Dzień dobry 10 lat temu stwierdzono u mnie carcinoma papilare , przeszłam operację usunięcia tarczycy , następnie przeszłam terapię radiojodem ( wysokie dawki ) . Od tamtej pory biorę duże dawki letroxu ; najpierw 150 mg dziennie a następnie 125 mg . Jestem w wieku 65 lat mam poważny problem z utrzymaniem prawidłowej wagi co jest bardzo ważne mam nadwagę . Proszę o informację czy powodem może być m.in. przyjmowanie tak dużych dawek letroxu aby utrzymywać stężenie TSH w granicach 0,1-0,4 ulU/ml a więc niedoczynności , a może powinnam stosować extra dietę o czym mi nikt nie powiedział ? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam . Teresa

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Przede wszystkim należy się upewnić czy dawka letroxu jest wystarczająca (sprawdzając aktualny poziom TSH). Chorych po operacjach wycięcia tarczycy zachęca się do podejmowania aktywności fizycznej w celu utrzymania odpowiedniej masy ciała oraz zmniejszenia ryzyka chorób kardiologicznych.