Czy Letrox nie pobudzi komórek rakowych?

Witam .W 2007 roku zachorowałam na raka piersi ,po usunięciu piersi i węzłów chłonnych przeszłam chemioterapię i hormonoterapię przez 5 lat ,w tym roku minie 12 lat od operacji ,mam 48 lat.Teraz wykryto u mnie guzy w tarczycy biopsja wyszła dobrze bez zmian złośliwych i endokrynolog zastosował lek LETROX 50 czy mogę go przyjmować czy nie pobudzi komórek rakowych.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Letrox wpływając hamująco na wydzielanie TSH [ który pobudza wzrost oraz wydzielanie komórek tarczycy] działa hamująco na rozwój ewentualnego nowotworu tarczycy. Pozdrawiam.