Czy limfocyty na poziomie 8,39 tys/ul u 7-miesięcznego dziecka są mocno podwyższone?

witam czy limfocyty na poziomie 8,39 tys/ul u 7 miesięcznego dziecka są mocno podwyższone bo niby norma podana przez lab to 1,32-3,57 ale wydaje mi się że takie normy podają też w lab u dorosłych wizyta w czwartek a trochę sie martwię

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

U dziecka w rozmazie krwi dominują limfocyty, natomiast na wynikach z laboratorium zazwyczaj podawane są normy dla dorosłych. Taki wynik może świadczyć np. o aktywnej chorobie wirusowej, jednak wyniki zawsze należy interpretować w oparciu o stan pacjenta, dlatego powinna Pani zgłosić się z dzieckiem do lekarza w wyznaczonym terminie. Jeżeli zaś są jakieś niepokojące dolegliwości, to wizyta powinna odbyć się wcześniej.