Czy liście mniszka lekarskiego jedzone na surowo nie mają właściwości uzależniających?

Czy liście mniszka lekarskiego jedzone na surowo nie mają właściwości uzależniających? Pytam, ponieważ bardzo mi smakują, jem je często,a po kilku dniach nie jedzenia ich aż mnie kręci by je zdobyć?

Witam serdecznie,

Liście mniszka lekarskiego nie mają właściwości uzależniających.
Zawierają cenne dla zdrowia związki przeciwutleniające, potas, magnez, krzem, a także witaminy C i B. Być może ze względu na zawartość konkretnych związków organizm 'domaga się' spożycia danego produktu.
Należy jednak pamiętać, że zioła mają duży wpływ na funkcjonowanie organizmu i ich stosowanie powinno się uzgadniać ze specjalistą zajmującym się ziołolecznictwem.
Istnieją również przeciwwskazania do spożywania mniszka lekarskiego. Nie zaleca się stosowania go w przypadku nadkwasoty i wrzodów żołądka. U niektórych osób mniszek lekarski może też powodować stany alergiczne.

Pozdrawiam,
Marcelina Szulżycka

http://dietetyk-wroclaw.eu/