Czy lunatykowanie jest wskazaniem do konsultacji lekarskiej?

Witam, mam 26 lat i dziś w nocy po raz kolejny lunatykowałem. Nie był to pierwszy raz, kiedy zdarzyło mi się to, ale kolejny, o którym wiem. Zdarzyło się nawet, że pewnego razu wyszedłem z mieszkania, a dowiedziałem się o tym rano, ponieważ drzwi wejściowe do domu były uchylone. Czy z moim problemem powinienem udać się do lekarza? Jeżeli tak, to do jakiego. Proszę o odpowiedź.

P.S. Mieszkam w Krakowie.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Lunatykowanie u osoby w wieku dorosłym wymaga konsultacji neurologicznej. Pomoc można uzyskać również w poradni leczenia zaburzeń snu.

Łagodne lunatykowanie nie jest groźne, ale należy pamiętać, iż podczas tego stanu można narazić się na wiele niebezpiecznych sytuacji, dlatego uważam, że warto udać się do specjalisty.

Pozdrawiam!