Czy łuszczyca może w kilka dni pojawić się na prawie całym ciele?

Od ponad 2 tygodni mam dziwną wysypkę na twarzy i na prawię całym cielę . Na twarzy są to suche plamy . Na ciele są to czerwone krostki które się łuszczą i swędzą i cały czas pojawiają się gdzieś nowe . W rodzinie mam osoby które chorują na łuszczyce . Czy łuszczyca może w kilka dni wyskoczyć na prawie większości ciała ?? Wcześniej przed tą wysypką byłam chora

Tak. Łuszczyca może się pojawiać w tzw. postaci wysiewnej, czyli nagle i zajmując rozległe powierzchnie skóry. Wysiew zmian łuszczycowych bardzo często poprzedzony jest infekcją np. gardła albo migdałków. Z Pani opisu nie wynika jednoznacznie, że te zmiany mają charakter łuszczycowy. Wizyta u dermatologa rozwieje te wątpliwości.