Czy luteina pomoże w zajściu w ciążę?

Witam jestem 36- latkom. Mam już jednego syna. Staramy się z mężem o drugie, ale bez skutku. Ostatnio przez ostatnie cztery miesiące poroniłam dwa razy. Byliśmy w tym czasie u androloga i dostał leki na pojedyncze zlepy plemników. lecz martwią mnie te poronienia ponieważ zdarzyło się to już raz przed moim synem i ordynator poinformował mnie, że powinnam brać luteinę. Nie bardzo wiem co to oznacza. Kiedy powinnam wziąć? Czy to są jakieś problemy z jajnikami? Przez to nie mogę utrzymać ciąży?

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Luteina to lek hormonalny - progesteron, jego działanie jest odpowiedzialne za podtrzymanie ciąży. W razie wątpliwości sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam