Czy luteina wpływa na wywołanie okresu?

Witam :) Brałam tabletki milvane przez ponad pół roku jednak w ost miesiącu z pewnych przyczyn nie udało mi się ich załatwic na czas. Teraz czekam na okres i czytałam że w takim przypadku może się on spóźniac nawet do 4 miesięcy. W ciąży na pewno nie jestem :) Czy w takim przypadku mogę zastosowac luteinę w celu wywołania okresu, ponieważ do tabletek chcę Z powrotem na stałe wrócić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zastosowanie luteiny może spowodować przywrócenie krwawienia. Nie powinna Pani jednak stosować leku samodzielnie. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.