Czy macica po poronieniu sama się oczyści?

Witam 1,5tygodnia temu poroniłam pierwsze5 dni krwawiłam teraz jest tylko plamienie byłam u lekarza i stwierdził że zostały resztki chciał mi dac skierowanie na czyszczenie czy jest możliwość że macica się sama jeszcze oczyści i ile mogę najdłużej czekac wolała bym uniknąć czyszczenia w szpitalu co będzie jeżeli nie pójde na czyszczenie.Bardzo proszę o szybką odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skoro lekarz zalecił Pani łyżeczkowanie jamy macicy to bez wątpienia miał ku temu powody. Oznacza to, że istnieją bardzo niskie szanse, że macica oczyści się samoistnie. Sugerowałabym zatem nie czekać długo z decyzją - pozostawienie resztek w macicy może grozić wieloma powikłaniami, w tym przede wszystkim infekcją.