Czy magnez pomoże osobie z nerwicą?

Witam ! Pisałam tutaj wiele razy, ponieważ miałam różne objawy. Okazało się ze jestem zdrowa fizycznie .. Tylko nie koniecznie psychicznie . Mam nerwice lekowa oraz depresje . I tu pytanie , psycholodzy terapie nie są zbytnio pomagające . Czytałam dużo o joga , diecie bogatej w błonnik i witaminy , magnes dziurawiec czy to pomaga ? Jestem bez sił nie chodzę ani do szkoły ani do pracy od 3 miesięcy , mam 21 lat a jestem wrakiem . Będę wdzięczna za dodatkowe porady .

Dzień Dobry Pani,

Nie napisała Pani czy jest (obecnie) w procesie leczenia psychoterapeutycznego/farmakologicznego? (mam mało danych...).

Odnosząc się do wniesionego, przez Panią wątku..., psychoterapia poznawczo-behawioralna wykazuje się dużą skutecznością w leczeniu zaburzeń lękowych/depresyjnych - wymagałoby to od Pani cierpliwości, zaangażowania oraz aktywnej współpracy z Terapeutą.

Odpowiadając na Pani pytania:
By troskliwie zadbać o siebie, fundamentalnym jest, by zaprosić do swojej codzienności aktywność fizyczną.
Jest nawet takie powiedzenie, którym chętnie/często dzielę się tutaj z Użytkownikami Portalu Abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Aplikacja witamin/minerałów takich, jak: magnez (jak najwięcej magnezu w magnezie!) wit. B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, selen oraz wit. D3 (szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego/psychicznego/mentalnego) jest jak najbardziej potrzebna i niezbędna (w porozumieniu z Farmaceutą).

Niedobory wyżej wymienionych powodują (również!) uczucie zmęczenia, roztargnienia, spadek energii życiowej, i deficyty witamin z grupy B są (również!) przyczyną obniżenia zdolności koncentracji, drażliwości, i nawet amnezji, depresji i bezsenności.

Niestety nie mówi się o tym (wystarczająco często!) a to ma fundamentalne znaczenie w utrzymaniu optymalnej kondycji psychicznej.

Odnośnie odżywiania, jakość/ilość odżywiania ma znaczenie..., to jak się odżywiamy, to tak wyglądamy i tak się czujemy...

Picie naparu (herbatki) z dziurawca ma działanie przeciw depresyjne, wskazana jest regularność, na poprawę trzeba czasu.
Techniki relaksacyjne/medytacyjne/kontemplacyjne, praktykowanie jogi, tai chi, znacząco poprawiają funkcjonowanie.

Podsumowując, zachęcałabym Panią, by rozważyć psychoterapię, by równolegle z nią regularnie praktykować aktywność fizyczną, odpowiednie odżywianie oraz suplementacja, co stanowiłoby dla Pani komplementarną efektywność leczenia.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę! irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605