Czy Magnez Premium Seria dla Ciebie i Rodziny wpływa na sen?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Magnez ma bardzo pozytywny wpływ na układ nerwowy, uspokaja organizm, działa antystresowo, może również być pomocny przy kłopotach ze snem.

Podstawą jest odpowiednio zbilansowana dieta z odpowiednią ilością magnezu, jeśli jednak mamy jego niedobór, można zastanowić się nad suplementacją.

Nie znam dokładnie tego preparatu, ale kupując magnez, zwracajmy uwagę na to, żeby był on zarejestrowany jako lek, a nie suplement diety, gdyż wtedy mamy pewność, jaka dawka magnezu występuje w tabletce. Najlepiej przyswajalne formy to magnez w postaci mleczanów lub cytrynianów.

Dobre naturalne źródła magnezu, to między innymi: kakao, pestki dyni i słonecznika, kasza gryczana, fasola (zwłaszcza biała), groch, gorzka czekolada, orzechy (np. laskowe, pistacjowe), migdały, banany, płatki owsiane, brązowy ryż, pieczywo pełnoziarniste. Wartościowa pod tym względem jest również wysokozmineralizowana woda, np. Muszynianka, Muszyna, Kryniczanka, Staropolanka - warto pić je przynajmniej szklankę dziennie.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka