Czy mając endoprotezę stawu biodrowego, można uczęszczać na siłownię?

Witam. Mam 31 lat. Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie martwicę głowy kości udowej. Rok temu wszczepiono mi endoprotezę stawu biodrowego. Chciałabym "podreperować" trochę swoją kondycję fizyczną, tylko nie wiem, jakie ćwiczenia mogę wykonywać. Bardzo proszę o poradę.
31 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego nie jest przeciwwskazaniem do uprawiania sportu. Bardzo ważne jest jednak, by w szczególności w początkowym okresie pooperacyjnym kierować się intuicją i słuchać własnego ciała. Ponadto warto także stopniowo zwiększać dawkę ruchu, tak by nie przeciążyć kończyny.