Czy mając mokry kaszel, mogę zarażać innych?

Dzień dobry! Skończyło mi się chorobowe po przebytej grypie i wróciłam już do pracy.Pozostał mi jeszcze męczący mokry kaszel.Myślałam,że lada dzień przejdzie,ale jednak nie.Po syropie łatwiej mi się odkrztusza zalegającą wydzielinę lecz zdecydowanie częściej kaszle.Czy to dobrze?Niepokoi mnie ten kaszel.W pracy co chwilę robię hałas,bo męczy mnie kaszel.Czy mając mokry kaszel mogę zarażać innych? Jak długo po grypie ma prawo utrzymywać się kaszel czy to nowa infekcja i czy udać się do lekarza?

Możliwość zarażenia zależy od drobnoustroju, który wywołuje chorobę. Po grypie może dochodzić do powikłań. Kaszel utrzymujący się ok 3 - 4 tygodnie nie budzi większego niepokoju, szczególnie jeśli nie ma innych objawów, a w czasie kaszlu odkrztusza pani wydzielinę.